Pobierz
Zasady rekrutacji
GeoPrzewodnik

Półfinały Mistrzostw Powiatu Piłki Siatkowej Dziewcząt

26-03-2013 r. w Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół nr 1  w Kutnie, w ramach Licealiady 2012/2013 rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Powiatu Piłki Siatkowej Dziewcząt.

W naszej grupie znalazły się reprezentacje Zespołu Szkół nr 2 Kutno (Troczewski), Zespołu Szkół nr 3 Kutno (Grabski), Zespołu Szkół Żychlin i MY. W wyniku losowania utworzono dwie pary z których przegrane drużyny odpadały z rozgrywek, a zwycięzcy grali o pierwsze miejsce i rozstawienie w finale. Po losowaniu trafiliśmy na reprezentację Troczewskiego i graliśmy swój mecz w drugiej parze. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych siatkarek (dziewczyny po części zrewanżowały się za 5 miejsce w lidze), który łatwo wygrały 2:0 (25-05, 25-22).

W meczu o pierwsze miejsce czekała na Nas faworyzowana i pewna siebie reprezentacja Zespołu Szkół w Żychlinie.  Kapitalną grę zaprezentowały nasze dziewczyny, wprowadzając w osłupienie całą drużynę przeciwną, pokazały wielką wolę walki i charakter (przegrywając w pierwszym secie 6:16 – doprowadziły do wyniku 23:23 i powinny wygrać tego seta) wygrały cały mecz 2:1 (23-25, 25-14, 15-9).

Tą wygraną dziewczęta zapewniły sobie awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca, w którym zmierzą się 03-04-2013 r. z reprezentacją LO im. H. Dąbrowskiego